Antrenörlük Bölümü

Antrenörlük Bölümünün Amacı
 
BESYO Antrenörlük Eğitimi Programının Amacı; Spor Antrenörlüğü mesleğinin ilgili alanında hizmet verebilecek bilgi, beceri ve tutumlarla donatılmış, etik değerleri özümsemiş, dünya spor gerçeklerinin farkında olan ve hayat boyu öğrenmenin önemini benimsemiş çağdaş antrenörler yetiştirmektir.
 
Antrenörlük Bölümünün Hedefi
 
Uluslararası standartlarda bir eğitim anlayışı ile kurulmuş olan bölümümüz; Değişimin ve gelişimin gerekliliğini önemseyen, performans sporu ve kitle sporuna hizmet vermeye yönelik yüksek donanımlara ve yetkinliklere sahip, sorgulayan, üreten, araştıran ve liderlik yapabilecek özelliklerdeki bireyleri, toplumun yaşam kalitesini yükseltecek ve geleceğe yön verebilecek antrenörler olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir.
 
Antrenörlük Bölümü Kariyer Olanakları
 
Antrenörlük Bölümünden mezun olan öğrenciler, uzmanlık dalı olarak seçtikleri spor branşının bağlı olduğu federasyondan 3. kademe antrenörlük belgesi alır ve uzmanlık branşında antrenör olarak görev yapabilirler. Pedagojik formasyon sertifikası alan öğrenciler M.E.B.´na bağlı okullarda beden eğitimi ve spor öğretmeni olarak görev yapabilirler. Spor Bilimleri ile ilgili alanlarda yüksek lisans ve doktora eğitimi yapabilirler ve gerekli koşulları yerine getirmek şartıyla üniversitelerde akademik kadroda görev alabilirler.

Antrenörlük Bölümünden Yatay Geçiş ile Geçilen Bölümler
 
İlgili mevzuattaki şartlarin yerine getirilmesi kaydıyla bütün fakülte ve yüksek okullara Kurum-içi yatay geçiş yapılabilir. Ayrica diğer kurumlarin benzer programlarına yatay geçiş imkanı vardır.
 
Antrenörlük Bölümünden Dikey Geçiş ile Geçilen Bölümler
 
Antrenörlük ile ilgili ön-lisans programlarindan bölümüne dikey geçiş yapılabilir.

Danışma Hattımız
+90 (535) 467 04 09
Kalfaçeşme Sokak No:1 Validebağ Fen Lisesi Spor Salonu Koşuyolu / Üsküdar / İstanbul